İPTAL - İADE VE DEĞİŞİM POLİTİKASI – BODRUMHOME


www.bodrumhome.com.tr adresi üzerinden yapılan satışlar, UZAKTAN SATIŞLAR sınıfına girer ve Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin hükümlerine tabidir. Satın alınan ürünlerin iade edilmesi konusundaki hususlar da bu kanun ve yönetmeliğin kapsamında değerlendirilmelidir. Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir nedenden dolayı iade etmek istediğinizde izlemeniz gereken yol ve bilmeniz gerekenler şu şekildedir:

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 7(yedi) gün içerisinde iade talebinizi bize iletmenizi ve ürünü teslimat tarihinden itibaren 7 gün içerisinde BODRUMHOME'e geri göndermenizi rica ediyoruz. 7 günü aşan bildirimlerde iade kabul edilmemektedir.
 
İade edeceğiniz ürünü orijinal faturasıyla (aksi halde iadeniz işleme alınmayacaktır), paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle BODRUMHOME doğru adresini içerecek şekilde geri göndermeniz gerekmektedir.
 
Ürünün kutusu, ambalajı, bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır.
 
İade edeceğiniz ürünü, anlaşmalı şirketimiz MNG Kargo ile karşı ödemeli olarak BODRUMHOME Turgutreis, Mehmet Hilmi Cd. no 20, 48960 Bodrum/Muğla adresine geri göndermeniz gerekmektedir.
 
Süart Kargo dışında herhangi başka bir kargo şirketi ile ürün iadesi yapılması halinde kargo ücreti gönderen tarafından karşılanmalıdır. Ürünün MNG Kargo dışında başka bir kargo şirketi vasıtası ile iade edilmesi halinde kargo bedeli BODRUMHOME tarafından karşılanmayacaktır. 
 
İadenizi onaylamadan önce ürünle alakalı inceleme iade birimimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. İade edilecen ürün iade şartlarını eksiksiz karşılıyora, iadeniz onaylanacak ve kredi kartınızdan çekilen tutar veya hesabımıza havale/eft yapmış olduğunuz tutar hesabınıza yatırılacaktır.
 
İadeniz onaylanmasının ardından size iadeniz ile ilgili durum bilgisi mail ile bildirilip ürün bedelinizin geri ödemesi yapılır. Ödemeyi havale/eft ile yaptıysanız hesabınıza para iadesi o hafta cuma günü yapılacaktır. Ancak, banka hesap bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak sitemiz yetkililerine bildirmeniz gerekmektedir. Ödemeyi kredi kartı ile yaptıysanız; kredi kartınıza yapılan geri iadenin ekstrenize yansıması, bankanızın süreç ve uygulamalarına bağlı olarak ortalama iki yada üç gün sürebilmektedir. Bu süreç her bankanın kendine özel uygulaması olup, BODRUMHOME bu süreçte herhangi bir müdahale hakkı bulunmamaktadır. İade işleminizin kredi kartı ekstrenize yansımasında yaşanan gecikme ile ilgili bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.
 
ÖZEL KOŞULLAR

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ürünü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız çok önemlidir. Beklenmedik bir durumda, sorunlu ürünle karşılaşırsanız paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir.

Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Müşteri, ürünü teslim aldığı andaki durumu ile geri vermekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR